Mesto vyznačujúce sa kultúrno-historickými pamätihodnosťami, si už dlhé roky udržiava povesť najlepšie upraveného turistického strediska v Chorvátsku. Korunou bohatého kultúrneho dedičstva je Eufrasiova bazilika pochádzajúca zo VI storočia, v ktorej sa v letných mesiacoch konajú aj koncerty klasickej hudby.

Na neďaleký susedný ostrov sv. Nikolu sa môžete iba za niekoľko minút cez deň aj v noci dopraviť výletnými loďami alebo jednoducho tam doplávať. Tradičné stretnutia speváckych zborov, sa konajú 3. júna. Porečské anály - najstaršia výstava v Chorvátsku a džezové večery, ktoré sa usporadúvajú v júli a v auguste sa u návštevníkov tešia mimoriadnemu záujmu.

dovolenka chorvatstko porec

5 km od Poreča sa nachádza dedinka Nova Vas, ktorá sa teší veľkému počtu návštevníkov pre svoju jaskyňu Baredine, jaskyňa siaha až do podmorských jazier.

Ak chcete stráviť príjemný deň na mori rozhodnite sa pre fisch piknik. Fisch piknik na výletnej lodi spojený s vyhliadkovou plavbou a návštevou Červeného ostrova a mesta Rovinj.

Červený ostrov je prírodná rezervácia, kde sa nachádza jediná prírodná piesočnatá pláž na polostrove Istra a množstvo pozostatkov starého rímskeho letoviska. Červený ostrov je aj miestom hniezdenia mladých čajok a zároveň synonymom turistického ruchu vysokej kategórie. Mesto Rovinj mnohí považujú za najfotogenickejšie a najromantickejšie mesto umelcov. Charakteristickú siluetu so zvonicou mu dodáva barokový kostol sv. Eufémia.

V nepatrnej vzdialenosti od Puly, turistického, hospodárskeho a dopravného strediska s mnohými črtami rozoznateľnosti, medzi ktorými určite najpresvedčivejšie pôsobí Amfiteáter, sa Fažaským kanálom doplavíme k súostroviu Brijuni.

Tam sa medzi Pulou a Rovinjom, v dĺžke 7 kilometrov rozprestiera skupina štrnástich ostrovov. S ľudskou pomocou tu príroda vytvorila ozajstný raj.

Mimoriadnej kráse tohto národného parku, harmónii bohatej flóry a fauny, historickými pamiatkami a moderne vybaveným hotelom sa aj dnes máločo vyrovná, takže toto miesto v minulosti a v súčasnosti navštevované politikmi a vplyvnými ľuďmi z celého sveta svoju budúcnosť vidí v rozvoji turistického ruchu špičkovej úrovne.

V okolí Poreča smerujúcemu do vnútornej časti Istrie sa ubytovanie ponúka v súkromí v starých kamenných alebo nových moderných domoch. V oblastiach porastených viničom a olivovníkmi sa na vysokej úrovni pestuje poľovnícka turistika a agroturistika. Práve v tejto časti oblasti sa nachádza aj väčšina vinných pivníc či vinárničiek.

Medulin

Medulin je malé mesto na poloostrove Istra, rozprestiera sa na jeho juhu, len 8 km od najväčšieho isterského mesta PULA . Aj keď je Medulin svojou rozlohou malý, svojou významnosťou patrí medzi najväčšie turistické mestá na poloostrove Istra.

Už zďaleka si všimnete toto mestečko, pre ktoré je charakteristický kostol s dvoma vežami, ktoré vyčnievajú vysoko nad mesto. Medulin je známy svojimi prírodnými krásami, vrátane jeho zálivu s 11 malými ostrovčekmi s nedotknutou prírodou. Pláže, ktoré sú obklopené borovicami, doprajú každému návštevníkovi pocit oddychu a príjemného relaxu.

dovolenka chorvatstko medulin

Ak sa rozhodnete navštíviť Medulin, môžete nielen užívať na prírodnej piesočnatej pláži Bjelica priamo v centre, ale aj na ostatných v jeho blízkosti ako sú Pomer, Pješčana uvala, Banjole, Premantura, prírodná rezervácia Kamenjak o okolité ostrovčeky. Tieto pláže sú známe po kryštálovo čistom mori, veľkým množstvom malých zálivčekov pre súkromie a samozrejme tu sú borovice, ktoré doplnia svojim tieňom príjemný pocit z dovolenky.

Okrem svojich prírodných krás, Medulin je známy svojou rybolovnou tradíciou, vďaka ktorej máte možnosť ochutnať niektoré z najchutnejších rybacích jedál, ale aj ostatnú gastronomickú ponuku. Medzi najväčšie špeciality patrí isterská sušená šunka - pršut, domáci olivový olej, gurmánske špeciality s hľuzovkami a samozrejme nesmieme zabudnúť na kvalitné a svetovo známe vína.

Vo večerných hodinách Vám spríjemní chvíle zábava v centre mesta, lebo Medulin je známy množstvom hudobných a športových manifestácii ako sú koncerty modernej hudby, folklórne festifaly, rôzne umelecké večery spojené s degustáciou domácej kuchyne.

Medulin je ideálne mesto pre strávenie dovolenky tak ako pre najmenších, tak aj pre najstarších návštevníkov. Každý si nájde v tomto mestečku niečo, kvôli čomu sa jeho pobyt tu stane nezabudnuteľným.