Hlavná stránka
CK LARIX
Poreč a okolie
Termíny a ceny
Akcie, zľavy
Rezervácia zájazdu
Kontaktujte nás
Hotely
Apartmány v súkromí
Nehnuteľnosti
Poreč a okolie Tlačiť E-mail

Sample Image

Mesto vyznačujúce sa kultúrno-historickými pamätihodnosťami, si už dlhé roky udržiava  povesť najlepšie upraveného turistického strediska v Chorvátsku. Korunou bohatého kultúrneho dedičstva je Eufrasiova bazilika pochádzajúca zo VI storočia, v ktorej sa v letných mesiacoch konajú aj koncerty klasickej hudby. Na neďaleký susedný ostrov sv. Nikolu sa môžete iba za niekoľko minút vo dne aj v noci dopraviť výletnými loďami alebo jednoducho tam doplávať. Tradičné stretnutia speváckych zborov, konajúce sa 3. júna, porečské anály - najstaršia výstava v Chorvátsku a džezové večery, ktoré sa usporadúvajú v júli a v auguste sa u návštevníkov tešia mimoriadnemu záujmu.

5 km od Poreča sa nachádza dedinka Nova Vas, ktorá sa teší veľkému počtu návštevníkov pre svoju jaskyňu Baredine, jaskyňa siaha až do podmorských jazier.

Ak chcete stráviť príjemný deň na mori rozhodnite sa pre fisch piknik.  Fisch piknik na výletnej lodi spojený s vyhliadkovou plavbou a návštevou Červeného ostrova a mesta Rovinj.
Červený ostrov je prírodná rezervácia, kde sa nachádza jediná prírodná piesočnatá pláž na polostrove Istra a množstvo pozostatkov starého rímskeho letoviska. Červený ostrov je aj miestom hniezdenia mladých čajok a zároveň synonymom turistického ruchu vysokej kategórie.  Mesto Rovinj  mnohí považujú za najfotogenickejšie a najromantickejšie mesto umelcov. Charakteristickú siluetu so zvonicou mu dodáva barokový kostol sv. Eufémia.

       

 V nepatrnej vzdialenosti od Puly, turistického, hospodárskeho a dopravného strediska s mnohými črtami rozoznateľnosti, medzi ktorými urťite najpresvedčivejšie pôsobí Amfiteáter, sa Fažaským kanálom doplavíme k súostroviu Brijuni. Tam sa medzi Pulou a Rovinjom, v dĺžke 7 kilometrov rozprestiera skupina štrnástich ostrovov. S ľudskou pomocou tu príroda vytvorila ozajstný raj. Mimoriadnej kráse tohto národného parku, harmónii bohatej flóry a fauny, historickými pamiatkami a moderne vybaveným hotelom sa aj dnes máločo vyrovná, takže toto miesto v minulosti a v súčasnosti navštevovane politikmi a vplyvnými ľuďmi z celého sveta svoju budúcnosť vidí v rozvoji turistického ruchu špičkovej úrovne.

V okolí Poreča smerujúcemu do vnútornej časti Istrie sa ubytovanie ponúka v súkromí v starých kamenných alebo nových moderných domoch. V oblastiach porastených viničom a olivovníkmi sa na vysokej úrovni pestuje poľovnícka turistika a agroturistika. Práve v tejto časti oblasti sa nachádza aj väčšina vinných pivníc či vinárničiek.

Poreč Poreč
Poreč Poreč
Poreč Poreč